HDK Invest Sp.z o.o | ul. Ciepielowska 5 lok.1, 04-967 Warszawa tel. 666 38 18 48666 38 18 48, 666 38 18 38 666 38 18 38 | mail: biuro@hdkinvest.pl

Kiedy posiadamy już mieszkanie, wielu z nas dochodzi do wniosku, że chcemy czegoś więcej. Większej przestrzeni, podwórka, na którym mogą się bawić nasze dzieci, własnego basenu czy tarasu, na którym można spędzać ciepłe wieczory. Jakie są największe zalety mieszkania w domu jednorodzinnym?

Dom jednorodzinny marzeniem Polaków

Wiele przeprowadzonych badań potwierdza, że jednym z największych marzeń Polaków jest zakup lub budowa własnego domu. W 2020 roku jeszcze bardziej nasiliło się zainteresowanie takimi nieruchomościami, co wynika z faktu, że przez długi czas nie mogliśmy opuszczać mieszkań. Każdy, kto posiada własny dom, może korzystać z podwórka. W przypadku właścicieli lokali mieszkalnych pojawił się duży problem – dzieci tygodniami nie miały możliwości bawienia się na placach zabaw i przebywania na świeżym powietrzu. Dlatego wzrosło zainteresowanie  działkami, jak i domami. Taka inwestycja to zdecydowanie słuszna decyzja, która może przynieść wiele korzyści.

Zobacz też ofertę: Domy jednorodzinne Warszawa

Dom jednorodzinny

Zalety mieszkania w domu jednorodzinnym

Zamiana mieszkania na dom może być krokiem, który odmieni Twoje życie. Nie ma co ukrywać, że posiadanie nieruchomości z ogrodem wiąże się z wieloma obowiązkami, ale kiedy odczujesz korzyści, które wynikają z posiadania domu jednorodzinnego, dodatkowe zadania do wykonania przestaną ci przeszkadzać. Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na dom? Oto największe pozytywy płynące z takiej zmiany:

  • Niezależność – wciąż kłócący się sąsiedzi, dzieci biegające w mieszkaniu nad Twoim, studenci, którzy codziennie do późna urządzają w wynajętym lokalu głośne imprezy to tylko przykładowe problemy, z którymi muszą borykać się mieszkańcy bloków, szczególnie na starych osiedlach. Mając dom, przestajesz się stresować takimi kwestiami. Cieszysz się ciszą i spokojem.
  • Ogródek – czyli coś bezcennego. Nawet jeśli jest on niewielki, to możesz na nim rozłożyć basen dla dzieci, zorganizować grilla czy ustawić mały plac zabaw. W pogodne dni możesz spędzać całe dnie na świeżym powietrzu, a jeśli tylko będziesz mieć ochotę, posadzisz w ogrodzie warzywa, owoce czy krzewy.
  • Dużo większa powierzchnia do dyspozycji – pokój dla każdego dziecka, duża kuchnia i salon, miejsce na przetwory, a nawet na garderobę i pralnię? Dzięki temu zyskujesz wygodę, a każdy z domowników ma swoją prywatną przestrzeń. Odzieży nie musisz upychać – dla każdej rzeczy może się znaleźć miejsce w garderobie. Natomiast pranie nie musi schnąć w salonie – wykorzystasz do tego pralnię.
  • Oszczędności na opłatach – choć może się to wydawać zaskakujące, miesięczne koszty opłat za dom jednorodzinny mogą być niższe niż za mieszkanie. Oczywiście zależy to od wielu zmiennych, ale nasza firma buduje wyłącznie obiekty energooszczędne.
  • Garaż – mając mieszkanie, również możesz posiadać zadaszone pomieszczenie na auto, ale tylko nieliczni mają takie rozwiązanie. Kierowcy często decydują się na garaże oddalone od miejsc, w których mieszkają ze względu na atrakcyjną cenę. Tymczasem pomieszczenie na auto jest ogromnym udogodnieniem, choćby zimą, kiedy zamiast skrobać szybę i odśnieżać samochód, wsiadasz do niego w ogrzewanym garażu i po prostu odjeżdżasz.

Dom na kredyt

Ile kosztuje dom jednorodzinny?

Wiesz już, że dom jednorodzinny jest tym, czego potrzebujesz? Zastanawiasz się jednak, ile on kosztuje? Zapoznaj się z opisem naszego Osiedla Rozmarynu. Możesz wybrać dom jednorodzinny o różnej powierzchni użytkowej, położony na działce, której wielkość dopasujesz do Twoich potrzeb. Od tego, na który obiekt się zdecydujesz, zależy jego cena. Postaw na nowoczesny dom energooszczędny w Warszawie, położony w spokojnej, zielonej okolicy (Wawer),  z dobrym dojazdem do centrum Warszawy. Do wyboru masz trzy rodzaje budynków.

Ile kosztuje utrzymanie takiej nieruchomości? Jak wspomnieliśmy, miesięczne opłaty za media mogą być niższe niż w przypadku kilka razy mniejszego mieszkania, a jednak możliwości, jakie daje posiadanie domu jednorodzinnego są nieporównywalne. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami – rozwiejemy je i opowiemy Ci, dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję.