HDK Invest Sp.z o.o | ul. Ciepielowska 5 lok.1, 04-967 Warszawa tel. 666 38 18 48666 38 18 48, 666 38 18 38 666 38 18 38 | mail: biuro@hdkinvest.pl

Wybór idealnego domu lub mieszkania to wyzwanie, które może spędzać sen z powiek. Dla wielu z nas jest to spełnienie jednego z największych życiowych marzeń. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby było to miejsce pod wieloma względami perfekcyjne. Kiedy jednak zapada decyzja o rozpoczęciu poszukiwań, może pojawić się bardzo wiele niewiadomych, które sprawiają, że trudno jest podjąć jakąkolwiek decyzję. Warto wtedy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, a okaże się, że znalezienie wymarzonego lokum nie jest niczym trudnym.

Określenie potrzeb

Zanim zaczniemy przeglądać tysiące ofert sprzedaży mieszkań i domów w Warszawie, powinniśmy zastanowić się jakie tak naprawdę są nasze potrzeby. Czy wystarczy nam kawalerka blisko miejsca pracy, czy może myślimy o założeniu rodziny, więc przydałoby nam się większe mieszkanie lub dom w spokojnej okolicy. Inne potrzeby mają single, inne młode rodziny, a jeszcze inne osoby starsze, dla których bardzo istotne mogą być kwestie związane z infrastrukturą bądź położeniem mieszkania.

Etap określania potrzeb jest pierwszym, od którego powinniśmy zacząć poszukiwania idealnego mieszkania. Powinno ono uwzględniać zarówno nasze bieżące wymagania, jak też potrzeby, które mogą pojawić się w niedalekiej przyszłości, a wynikające na przykład z chęci założenia rodziny. W tym przypadku warto jest szukać nieruchomości pozwalających na przearanżowanie przestrzeni i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb. Tym bardziej, że inwestycję tego typu planujemy zazwyczaj na długie lata.

Koszty kupna domu

Budżet

Budżet niewątpliwie warunkuje nasz wybór, co zdecydowanie zawęża krąg poszukiwań. Ogranicza nas nie tylko zasobność portfela, ale też w wielu przypadkach zdolność kredytowa. Jeśli posiadamy oszczędności pozwalające nam na zakup domu lub mieszkania w opcji bez kredytowania, wtedy sprawa jest prosta i wystarczy poszukać nieruchomości znajdujących się w zasięgu naszych możliwości finansowych. Musimy tylko pamiętać o uwzględnieniu w budżecie wydatków na wykończenie naszego lokum.

Jeśli z kolei decydujemy się na kredytowanie naszego zakupu, wtedy należałoby sprawdzić swoją zdolność kredytową. Można to zrobić bezpośrednio w bankach bądź za pośrednictwem doradców finansowych. Dopiero, kiedy będziemy mieli pewność, że nasze dochody pozwalają nam na kupno mieszkania w Warszawie, możemy zacząć poszukiwania idealnych czterech kątów.

Lokalizacja

Lokalizacja wymarzonego domu ma ogromne znaczenie, szczególnie w dużych miastach jak Warszawa. Bardzo ważna jest dobra komunikacja, ale też odpowiednio rozbudowana infrastruktura, bezpieczeństwo oraz ilość zieleni w danej okolicy. Dlatego wiele osób stawia przede wszystkim na dzielnice, z których można szybko dojechać do centrum Warszawy. Wybór poda również na miejsca, które są odpowiednio spokojne i pozwalają na wypoczynek po pracy lub w weekendy.

Dzielnicą, którą warto obecnie wybrać, jest Wawer – nazywany zielonymi płucami Warszawy. To spokojne, malownicze miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić czas na świeżym powietrzu. Jednocześnie dzielnica ta jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta między innymi dzięki 7 stacjom kolejowym Szybkiej Kolei Miejskiej. Wszyscy, którym zależy na odpoczynku od zgiełku Warszawy, mogą znaleźć tam oferty sprzedaży segmentów, domów i apartamentów.

Zobacz też: Kupno mieszkania – wybór lokalizacji

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo doceniają nie tylko rodziny z dziećmi. Spokojna okolica, w której będziemy mogli czuć się bezpieczne we własnym domu to komfort, o który warto zadbać poszukując własnego lokum. Dlatego bardzo wiele osób decyduje się na wybór bezpiecznych okolic, w których można zamieszkać bez obawy o swoje zdrowie i życie. Takiego poczucia nie mogą zagwarantować nawet zamknięte, monitorowane osiedla.

Infrastruktura

Mieszkanie na przedmieściach nie musi kojarzyć się z brakiem odpowiedniej infrastruktury. Bliskie sąsiedztwo sklepów, szkół, przedszkoli, placówek opieki zdrowotnej, galerii handlowej czy kina ma ogromne znaczenie w kontekście codziennego funkcjonowania. W poszukiwaniu idealnego lokum w Warszawie powinniśmy zdecydowanie brać pod uwagę kwestie związane z infrastrukturą naszego osiedla. Wawer, oprócz wspomnianych punktów handlowo-usługowych, oferuje swoim mieszkańcom również sieć ścieżek rowerowych pozwalających na aktywny wypoczynek po pracy czy w weekendy. Możliwość spędzenia wolnego czasu w otoczeniu przyrody docenia coraz więcej osób, które są świadome swoich potrzeb i chcą żyć zgodnie z zasadami Work Life Balance.

Dom jednorodzinny

Mieszkanie czy dom?

Jeśli dysponujemy odpowiednim kapitałem, wtedy wybór między mieszkaniem, a domem może być bardzo trudny. Niewątpliwą zaletą domu bądź segmentu jest swoboda i wolność oraz większa intymność i spokój. Takich korzyści nie może zagwarantować nawet bardzo nowoczesne mieszkanie. Bardzo dużym atutem jest także przydomowy ogródek, w którym można spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi. Domy wybierane są ponadto ze względu na większy metraż, dostępność garażu oraz miejsca postojowego.

Domy jednorodzinne w kameralnych dzielnicach, to idealne rozwiązanie dla rodzin, ale też osób ceniących otwarte przestrzenie i bliskie sąsiedztwo zieleni. Mieszkania są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą mieć na głowie obowiązków związanych z utrzymaniem własnego lokum i spędzają dużo czasu poza domem. Mniejsze koszty eksploatacji i możliwość wynajmu w razie zmiany miejsca zamieszkania, to jedne z głównych atutów wpływających na wybór mieszkań. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji.

Zobacz też: Dlaczego warto wybrać dom jednorodzinny?

domy energooszczędne projekt

Idealne domy dla wymagających

Zielona okolica, łatwy dojazd do Warszawy oraz budynki wznoszone z zastosowaniem materiałów i urządzeń najwyższej jakości – to tylko niektóre z zalet naszych nowych osiedli budowanych na Wawrze. Nowe domy na sprzedaż posiadają atrakcyjny i funkcjonalny rozkład wnętrz, garaż, a także ogródek, w którym można przyjemnie spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi. Na osiedlach Mrągowska i Rozmarynu oferujemy energooszczędne domy pod hipotekę z odkurzaczem centralnym i systemem alarmowym, które ulokowane zostały w okolicy posiadającej rozbudowaną infrastrukturę. Domy na Wawrze to gwarancja:

  • Spokoju
  • Dobrej komunikacji
  • Malowniczej okolicy
  • Funkcjonalności
  • Rozsądnej ceny

Warto spełnić swoje marzenie o idealnym domu i zamieszkać na Wawrze, wśród rozległych obszarów naturalnego krajobrazu południowo-wschodniej części Warszawy.