HDK Invest Sp.z o.o | ul. Ciepielowska 5 lok.1, 04-967 Warszawa tel. 666 38 18 48666 38 18 48, 666 38 18 38 666 38 18 38 | mail: biuro@hdkinvest.pl

Osiedle Cicha Ciepielkowska

Warszawa rozwija się dziś tak dynamicznie, jak chyba nigdy wcześniej – z dnia na dzień powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, które mają zapewnić wystarczającą ilość nieruchomości dla stale napływających przybyszów spoza miasta. Również i mieszkańcy stolicy, nierzadko znużeni uciążliwością mieszkania w centrum lub w jego pobliżu, poszukują domu albo mieszkania w jakiejś cichej, spokojnej dzielnicy, w której będzie można się zrelaksować nie rezygnując jednocześnie z wygód zapewnianych przez stolicę. Taką dzielnicą (nie tylko w naszej opinii!) jest Wawer. Mieszkania w Wawrze są poszukiwane i rozchwytywane – wszystkich zainteresowanych powodami takiego stanu rzeczy zapraszamy do dalszej lektury!

Perfekcyjna lokalizacja

Wybraliśmy Wawer jako lokalizację dla naszych inwestycji (Cicha Ciepielowska oraz Osiedle pod Dębami) przede wszystkim dlatego, że naszym zdaniem jest to najlepsza do zamieszkania dzielnica stolicy. Nie ma w tych słowach żadnej przesady: Wawer, w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich pozostałych stołecznych dzielnic, wciąż ma niewielką liczbę mieszkańców, dzięki czemu swoim rezydentom oferuje prawdziwie przedmiejski spokój. Ogromnego uroku dodaje Wawrowi charakterystyczna zabudowa w tak zwanym stylu świdermajer – są to licznie rozsiane w obrębie dzielnicy niskie, drewniane domki jednorodzinne wyposażone w werandy i przedsionki oraz liczne zdobienia.

Rzecz jasna nadal jest to część Warszawy, co w praktyce przekłada się na doskonałe skomunikowanie z centrum (stacje Szybkiej Kolei Miejskiej, przystanki autobusowe oraz trasa szybkiego ruchu i Most Siekierkowski). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom komunikacyjnym dojazd z Wawra do centrum Warszawy zajmuje około 30 minut, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich osób pracujących w tamtym rejonie miasta. To jednak nie koniec zalet posiadania mieszkania w Wawrze.

Osiedle Cicha Ciepielkowska

Płuca miasta

Wawer pełni w Warszawie bardzo istotną rolę: stanowi zielone płuca stolicy z uwagi na fakt, że praktycznie 1/3 tej największej stołecznej dzielnicy (80 km kwadratowych powierzchni) to tereny zielone. Należą do nich między innymi Las im. Jana III Sobieskiego, będący częścią rozległego Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz znajdujące się bezpośrednio na terenie dzielnicy Zakole Wawerskie, które jest ostoją wielu gatunków lęgowych ptaków (w tym także rzadkich i objętych ścisłą ochroną gatunkową).

Dzięki temu osiedle Wawer stanowi doskonałą bazę wypadową dla wszystkich miłośników obcowania z przyrodą w jej naturalnej, niezmienionej przez człowieka formie. Sąsiedztwo tak dużych terenów zielonych przekłada się również na jakość powietrza w Wawrze – jest ono zdecydowanie świeższe i zdrowsze niż to, czym zmuszeni są na co dzień oddychać mieszkańcy dzielnic Warszawy położonych w centrum lub w jego okolicy.

Dodatkową korzyścią dla mieszkańców Wawra (zarówno obecnych, jak i tych przyszłych) jest fakt, że obecność tak licznych terenów zielonych podlegających ustawowej ochronie prawnej bardzo skutecznie ograniczyła możliwość wybudowania na terenie dzielnicy obiektów mogących negatywnie wpływać na środowisko naturalne. Dotyczy to także bardzo rygorystycznych wymagań, które musi spełnić każdy developer chcący rozpocząć inwestycję na terenie Wawra. To daje gwarancję, że Wawer jest i pozostanie w przyszłości najczystszą dzielnicą stolicy oraz oazą ciszy i spokoju.

Bezpieczeństwo

Warszawa ogólnie cieszy się raczej złą sławą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, co jest jednym z istotniejszych powodów, dla których wielu potencjalnych inwestorów długo szuka dzielnicy, w której może zamieszkać bez obawy o zdrowie i życie swoje oraz swoich najbliższych. Wawer jest pod tym względem miejscem unikatowym: zdecydowana większość mieszkańców deklaruje, że czuje się w Wawrze bardzo bezpiecznie i że jest to dzielnica przewyższająca w tym zakresie prawie wszystkie inne dzielnice Warszawy. W połączeniu z monitorowanymi, zamkniętymi osiedlami stanowi to kolejny niezaprzeczalny atut Wawra.

Nowoczesna infrastruktura w rozsądnej cenie

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wygodne, nowoczesne mieszkanie czy dom musi powstawać w zgodnie ze współczesnymi wymaganiami rynku i przy wykorzystaniu wyłącznie najnowocześniejszych technologii budowlanych. Zawsze wsłuchujemy się w głosy naszych Klientów i staramy się zrealizować ich oczekiwania w taki sposób, by zaoferować najwyższą jakość za rozsądną cenę. To właśnie dlatego mieszkania i domy z naszej oferty mają atrakcyjne ceny i wysoki standard, są również wyposażone w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania techniczne – na przykład panele słoneczne czy dachówka ceramiczna.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że Wawer jako dzielnica już teraz oferuje swoim mieszkańcom dostęp do praktycznie wszystkich niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu instytucji czy lokali usługowych: są tu sklepy, szkoły, przedszkola, placówki opieki zdrowotnej, galeria handlowa, kino, wiele ścieżek rowerowych i dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, która jest stale rozbudowywana. To naprawdę idealne miejsce do mieszkania – zapraszamy!