HDK Invest Sp.z o.o | ul. Ciepielowska 5 lok.1, 04-967 Warszawa tel. 666 38 18 48666 38 18 48, 666 38 18 38 666 38 18 38 | mail: biuro@hdkinvest.pl

Posiadanie przysłowiowych „czterech kątów” to marzenie większości ludzi, które nasila się w przełomowych momentach życia: gdy młody człowiek kończy naukę i rozpoczyna życie na własny rachunek, gdy rodzi się myśl o założeniu rodziny i w końcu, gdy ta rodzina się materializuje, a w naszym życiu pojawiają się dzieci… Czas podjąć decyzję, gdzie stworzymy dom. Mieszkanie? A może dom jednorodzinny lub segment? W tym tekście sprawdzamy dlaczego warto zamieszkać w domu rodzinnym lub segmencie. Jakie są zalety takiego rozwiązania i czy ma ono jakieś wady?

Wolnostojące domy i segmenty – zalety

Chyba każdy zna wiersz Fredry o Pawle i Gawle, którzy w jednym stali domu i tłumaczyli wszystkie swoje nieszablonowe pomysły na spędzanie wolnego czasu nieśmiertelnym: wolnoć Tomku, w swoim domku. Domy jednorodzinne to gwarancja maksymalnej wolności i swobody dla ich mieszkańców. Możemy mieć pewność, że żaden sąsiad z dołu nie będzie bawił się w polowanie i żaden sąsiad z góry nie wpadnie na pomysł łowienia ryb w salonie… A tak na poważnie – dom jednorodzinny gwarantuje rodzinie intymność i spokój, którego nie doświadczą w nawet najnowocześniejszym bloku. Dodatkowym atutem jest ogródek, który bez względu na jego wielkość, pozwala cieszyć się kawałkiem własnej ziemi, zaaranżowanej zgodnie z własnym pomysłem i indywidualnymi potrzebami. 

Podobne zalety będą posiadać domy jednorodzinne i segmenty od dewelopera – kilkanaście lub kilkadziesiąt budynków usytuowanych na odpowiednio dużej działce i zaplanowanych w taki sposób, by każdy mieszkaniec osiedla mógł cieszyć się prywatnością to idealne rozwiązanie m.in. dla rodzin z dziećmi. Decydując się na takie rozwiązanie zyskujemy bowiem własny dom i ogródek, ale równocześnie możemy budować więzi sąsiedzkie i zawierać przyjaźnie z łatwością dostępną dla mieszkańców budynków wielorodzinnych.

 

Zobacz też nowe segmenty Wawer

Pozostałe plusy własnej nieruchomości:

  • duża powierzchnia użytkowa – najczęściej dwukrotnie większa niż w przypadku średniej wielkości mieszkania, w domu „swój kąt” znajdzie każdy jego mieszkaniec;
  • nowoczesne budownictwo – nowe domy spełniają najwyższe standardy mieszkaniowe, oferując funkcjonalne wnętrza i otwarte przestrzenie oraz rozwiązania technologiczne pozwalające na maksymalne ograniczenie kosztów utrzymania budynku (np. podwyższona termoizolacja);
  • garaż i miejsca postojowe – zarówno wolnostojące domy jednorodzinne, jak i segmenty budowane przez dewelopera gwarantują dostęp do własnego garażu i wygodnych miejsc postojowych;
  • swoboda decyzji i pełna kontrola – budując dom jednorodzinny mamy wpływ na wiele kwestii, m.in. związanych z ogrzewaniem czy przyłączami, które wybierając mieszkanie dostajemy niejako w pakiecie; 
  • aktywizacja – dom i ogródek wymagają od nas regularnego pielęgnowania i konserwacji, to zajęcia, które nie obciążają nas zanadto (ani fizycznie, ani materialnie), ale skłaniają do zdrowej aktywności.

Domy jednorodzinne i segmenty na kameralnych osiedlach idealnie wpisują się w trend slow life.

Zobacz też: Kupno domu krok po kroku

Dom jednorodzinny – wady

Mieszkanie w domu jednorodzinnym ma szereg zalet, z których część wymieniliśmy wyżej. Ale czy ma również jakieś wady? Samo znalezienie odpowiedniej działki oraz załatwienie wszelkich formalności związanych z zaplanowaniem i rozpoczęciem budowy – to spore wyzwanie, pochłaniające dużo czasu, nerwów i pieniędzy. Pieniądze! Decydując się na budowę domu jednorodzinnego musimy liczyć się ze sporymi wydatkami, zwłaszcza jeśli marzy nam się mieszkanie w dużym mieście – koszt działki będzie tutaj wielokrotnie wyższy niż w mniejszych miejscowościach czy na wsi. 

Koszt budowy domu jednorodzinnego może być dużo niższy, jeśli zdecydujemy się na zakup działki poza miastem, na obrzeżach niewielkiej miejscowości lub na wsi. Wówczas jednak należy przygotować się na utrudnienia wynikające z odległości, m.in. w zakresie codziennych dojazdów do pracy czy szkoły i niesatysfakcjonującą infrastrukturą (brak dostępu do sklepów i lokali usługowych, przedszkola, szkoły itp.) – konieczne może okazać się posiadanie minimum dwóch samochodów. Stawiając dom musimy również zaplanować jego wykończenie, wyposażenie i umeblowanie – im większa będzie jego powierzchnia użytkowa, tym więcej pieniędzy pochłonie inwestycja. 

Wady wymienione wyżej dotyczą przede wszystkim domów jednorodzinnych, które stawiamy samodzielnie – większości z nich nie doświadczymy, jeśli zdecydujemy się na kupno nieruchomości od dewelopera. 

Inteligentne mieszkanie

Jeśli Warszawa to Wawer! 

Stolica naszego kraju rozwija się w ekspresowym tempie. To dynamiczne miasto z mnóstwem możliwości, w którym absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie: szkołę, hobby, pracę… Atrakcyjność Warszawy sprawia, że zapuścić w niej korzenie chce coraz więcej osób. Ale gdzie je zapuścić, by móc równocześnie cieszyć się bliskością stolicy, ale również ciszą i zielenią, sprzyjającym odpoczynkowi? Odpowiedzią jest Wawer, prawobrzeżna dzielnica Warszawy, w której wciąż dominuje zieleń i niskie zabudowania, gwarantujące stosunkowo niewielkie zaludnienie. Równocześnie Wawer jest świetnie skomunikowany z całym miastem, a jego mieszkańcy mogą korzystać m.in z wygodnej kolei miejskiej oraz dobrej jakości dróg o odpowiedniej przepustowości. 

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na ulokowanie naszej najnowszej inwestycji w dzielnicy Wawer. Osiedle Mrągowska to 20 budynków, które posiadają wszystkie opisane wyżej zalety domów jednorodzinnych. Równocześnie wybierając lokalizację na to niezwykłe osiedla dołożyliśmy wszelkich starań, by uniknąć wad, które mogą wiązać się z mieszkaniem w domach jednorodzinnych, czyli przede wszystkim zbyt dużej odległości od najważniejszych elementów infrastruktury: sklepów i usług, przedszkola i szkoły, poczty, punktów gastronomicznych czy stacji benzynowej – wszystko to znajduje się w odległości od kilkuset do 2-3 km od osiedla. Ponadto decydując się na dom od dewelopera nie musicie zajmować się załatwianiem jakichkolwiek pozwoleń, przyłączy i innych formalności – kupujecie gotowy do zamieszkania budynek, który możecie urządzić po swojemu, dopasowując go do własnych potrzeb. 

Sprawdźcie szczegóły oferty – być może Wasz dom jednorodzinny znajduje się właśnie na Osiedlu Mrągowska?

 

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę kupując dom z rynku pierwotnego?